Wiadomości

Wtorek 06.05.2025

DZWONKI:

SP DOMANOWO:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 10.45 - 11.35

5. 11.55 - 12.40

6. 12.45 - 13.30

7. 13.35 - 14.20

8. 14.25 - 15.10

 

SF ŚWIRYDY:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 10.45 -11.30

5. 11.45 - 12.30

6. 12.40 - 13.25

7. 13.40 - 14.25

  • KARTY PRACY I ZADANIA DODATKOWE

    KARTY PRACY I ZADANIA DODATKOWE

    Drodzy Uczniowie: )

    Poniżej znajdziecie karty pracy( kl. VII i VI)  i zadania przygotowujące do konkursu Kangur. 

    Przypominam, że w "Matlandii" też czeka na Was wyzwanie- wystarczy się zalogować (https://matlandia.gwo.pl/).

    Potegi_i_pierwiastki-_karta_pracy_kl._7.pdf

    Zadania_dla_chetnych-_klasa_6.pdf

    Kangur_klasa_III_i_IV..pdf

    Kangur_klasa_V_i_VI..pdf

    Kangur_klasa_VII..pdf

  • Przegląd Zespołów Kolędniczych

    19 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyliw Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbył się w Kościele p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojewie. To piękne i radosne wydarzenie z tradycjami, organizowane jest przez Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury od lat. Zaproszenie przyjęliśmy i z radością rozpoczęliśmy przygotowania. 

    Tradycja, to rzecz święta, zmieniać jej nie należy, tak też było i w przypadku naszego zespołu. Przebrani w piękne stroje, z gwiazdą, muzyką i śpiewem zaprezentowaliśmy scenkę  w której wystąpili: Gwiazdor- Maciek Kuczyński, Gospodyni- Patrycja Pruszyńska, Dominika Rutkowska, Gospodarz- Szczepan Paprocki, Anioł- Paulina Turowska, diabeł-Zuzanna Turowska i Jakub Paprocki, Żyd- Kinga Falkowska, śmierć- Klaudia Pietraszko, herod- Piotr Poletyło oraz Łukasz Mortel grający na akordeonie i Mateusz Jarosz  na skrzypcach. Śpiewaliśmy i graliśmy radośnie i doniośle przynosząc radość i szczęście gospodarzom oraz wszystkim obecnym.

    Występ udał się w stu procentach, na scenie prezentowaliśmy się doskonale. Wróciliśmy w świetnych humorach i jak zwykle ze wspaniałymi prezentami.

     Kolędowanie to czas, kiedy dzieci w sposób naturalny poznają nasze rodzinne  i narodowe obyczaje. Chciejmy je kultywować, by przetrwały, a nie odeszły w zapomnienie.

    Niech kolęda rozbrzmiewa jeszcze długo i niesie radość wszystkim!

    „Hej, kolęda, kolęda”! /E. Guziak/

  • „Jest taki dzień…”

    21 grudnia 2017 r. w Szkole Filialnej w Świrydach odbyło się szkolne spotkanie opłatkowe. Licznie przybyli na nie rodzice i zaproszeni goście, w tym wójt gminy Brańsk, pan Andrzej Jankowski.

    Punktualnie o godz. 10.00 pani dyrektor Barbara Muczyńska powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do obejrzenia jasełek przygotowanych przez uczniów pod opieką pani Marzanny Rutkowskiej. Starsze dzieci wcieliły się w role Świętej Rodziny, Królów, Pastuszków, Aniołów i Gwiazdki, młodsze natomiast wystąpiły właśnie jako dzieci niosące w darze Bożemu Dzieciątku swoje czyste serduszka. Przedstawienie wszystkim się podobało. Duże wrażenie zrobiły profesjonalne stroje, piękna scenografia i udana gra aktorska małych artystów.         

    Po jasełkach uroczyście odczytano odpowiedni fragment Pisma Świętego i podzielono się opłatkiem. Nauczyciele i zaproszeni goście udali się na skromny wigilijny posiłek, uczniowie zaś na obiad w szkolnej stołówce, zakończony słodkim upominkiem przywiezionym przez pana Wójta.        

    Szkolne spotkanie opłatkowe to czas szczególny, pełen ciepła, serdeczności i dobrych życzeń. Oby wszystkie z nich spełniły się nam w Nowym 2018 Roku!        

                          /uczniowie kl. IV,V,VI SF w Świrydach/

  • Betlejemskie Światło Pokoju

    Już po raz 27 zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju w Polsce - jako nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia

    21 grudnia 2017 r. w Bielsku Podlaskim przy Ratuszu Miejskim odbyła się uroczystość przekazania Światła, w której uczestniczyły również Zuchy z naszej szkoły wraz z dh. Eweliną Paprocką- Radziszewską.

    Centralnym punktem uroczystości był moment przekazania światła oraz zapalenie ogniska. Dokonał tego ks. Biskup Tadeusz Pikus wraz z przedstawicielami duchowieństwa i władz.

    Druga część spotkania miała miejsce w pobliskiej restauracji, gdzie uczestnicy mieli okazję podzielić się opłatkiem, złożyć świąteczne życzenia oraz zasiąść przy świątecznym stole.

    Po skończonych uroczystościach przekazaliśmy światełko betlejemskie na ręce proboszcza ks. Walentego Wojtkowskiego.

  • Spotkanie opłatkowe Dyrektorów Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Podlaskiego należących do Diecezji Drohiczyńskiej

    Przedświąteczne spotkanie zgromadziło ponad siedemdziesiąt osób, które na zaproszenie Biskupa drohiczyńskiego przybyły 14 grudnia 2017 r. do Drohiczyna.

    W bożonarodzeniową aurę spotkania wprowadziła zgromadzonych część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie. Artyści śpiewem, słowem i tańcem opowiedzieli historię Jezusa oraz Świętej Rodziny od momentu Zwiastowania, aż do ucieczki do Egiptu. Odpowiednio dobrany repertuar jak i wykonanie dostarczyły zebranym wielu duchowych przeżyć, co potwierdził ks. bp Tadeusz Pikus, dziękując wykonawcom za przygotowany występ. Słowa życzeń Księdzu Biskupowi w imieniu Dyrektorów z Województwa Podlaskiego złożyła Barbara Muczyńska – dyrektor domanowskiej szkoły.

    Swoją obecnością zaszczyciła Jadwiga Mariola Szczypiń – Podlaski Kurator Oświaty. W swoim wystąpieniu wyraziła radość ze spotkania wprowadzającego w święta Narodzenia Pańskiego. Nawiązując do wprowadzonej reformy oświaty podkreśliła, że podstawowymi wartościami, na których powinien opierać się proces wychowywania młodego człowieka, jest prawda i miłość. Wyraziła nadzieję, że nowy system będzie temu sprzyjał. Przybyłym gościom życzyła gotowości kształtowania autentycznych relacji, które sprzyjają zgodzie, współpracy i wzajemnej miłości oraz takiego przeżywania czasu świąt Bożego Narodzenia, aby wypełniony był dobrą refleksją oraz radością ze spotkania drugiego człowieka.

    Ks. bp Tadeusz Pikus przypomniał, że miłość to nie tylko krótkotrwałe uczucie. Ma ona swoje źródło w Bogu samym. Miłość przychodzi ona do najbardziej ubogich i potrzebujących, również tych zagubionych i doświadczonych przez życie. Sztuką jest przyjąć tę Bożą miłość. Ks. Biskup podkreślił, że miłość jest nam potrzebna, aby w pierwszej kolejności umiłować siebie samego, a to znaczy zaakceptować siebie i wymagać od siebie. Tylko wtedy można miłować Boga i bliźniego. Przypomniał również prawdę, że najważniejszym darem dla dzieci jest miłość małżeńska rodziców. Stoi ona  u podstaw rodziny i miłości rodzicielskiej. Jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dzieci od samego początku ich życia.

    Przybyli goście mieli okazję podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Ostatnią część spotkania stanowiła agapa na refektarzu seminaryjnym.

    Organizatorem i koordynatorem spotkania był ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki – dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie. tekst – ks. Marcin Gołębiewski 

    źródło:  http://drohiczynska.pl/aktualnosci/spotkanie-oplatkowe-dyrektorow-szkol-i-placowek-oswiatowych-wojewodztwa-podlaskiego-nalezacych-do-diecezji-drohiczynskiej

    zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na stronie http://drohiczynska.pl/aktualnosci/spotkanie-oplatkowe-dyrektorow-szkol-i-placowek-oswiatowych-wojewodztwa-podlaskiego-nalezacych-do-diecezji-drohiczynskiej/

  • Od baśnie do baśni

    „Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, żył sobie raz…”, to tradycyjny początek lubianych przez wszystkich baśniowych historii. W grudniowym koncercie opowiedziały je nie tylko słowa piosenek, lecz także dźwięki skrzypiec, fortepianu, fletu i saksofonu. Barwami żeńskich głosów – sopranu i mezzosopranu oraz towarzyszących im instrumentów przedstawieni zostali znani bohaterowie i ich przygody, wprowadzając nas do świata baśni.

  • Andrzejkowy Złaz Harcerski

    W dniach 24-26.11. 2017r. Gromada Zuchowa z naszej szkoły wraz z druhnami Anną Jankowską i Anną Rogowską uczestniczyła w Jesiennym Złazie Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim.

    Na rozpoczynającym złaz apelu zameldowało się 25 drużyn (360 zuchów i harcerzy) z trzech powiatów, które obejmuje hufiec: bielski, hajnowski i siemiatycki.

    Uroczysty apel odbył się pod hasłem „Kolebka harcerstwa” w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim. Wzięło w nim udział wielu gości i przyjaciół harcerstwa.

    Podczas świeczkowiska obrzędowego montaż słowno-muzyczny pt. „Cześć i chwała bohaterskim harcerzom” zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim oraz harcerze z 50. Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów. Uczniowie I LO im. Tadeusza Kościuszki wystawili spektakl pt: „Pogadajmy z historią”. Wieczorem odbyła się harcerska kolacja z jubileuszowym tortem.

    W trakcie zlotu harcerze wykorzystali swoje metody i formy pracy, takie jak: gra terenowa, szyfry, bieg patrolowy, gry harcerskie, a nie zabrakło także wesołej zabawy. 

     

  • EKOLUDEK- szkolna gazetka ekologiczna

    Zachęcamy do przeczytania naszej szkolnej gazetki:) 

    Ekoludek_2.pdf

  • PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

    PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

     i rozstrzygniecie konkursu na najciekawszy strój wykonany z surowców wtórnych.

    Dnia 28 listopada br. odbyło się w naszej szkole spotkanie podsumowujące kilkumiesięczną realizację projektu finansowanego ze środków WFOSIGW w Białymstoku pn. „CZYSTA GMINA-CZYSTA ZIEMIA- SZKOŁA AKTYWNYCH I ŚWIADOMYCH EKOLOGÓW”. W trakcie spotkania koordynator projektu- p. Jolanta Kłosowska przypomniała jeszcze raz  zebranym cele programu oraz wszystkie realizowane zadania. Był to również czas na podsumowanie  i rozstrzygniecie konkursu na najciekawszy strój wykonany z surowców wtórnych, połączony z pokazem mody ekologicznej.

    Przypomnijmy. Zadaniem uczniów wszystkich klas było wcześniejsze zgromadzenie potrzebnych materiałów i stworzenie stroju wpisującego się w wybrany temat- moda historyczna lub moda przyszłości. W ramach zajęć uczniowie mieli wykonać w grupach początkowo projekt a potem sam strój wg określonych w regulaminie kryteriów. Podsumowaniem był pokaz mody ekologicznej, rozstrzygnięcie konkursu i ekspozycja prac uczniów. Najciekawsze prace zostały nagrodzone grami planszowymi dla całych zespołów klasowych, a wszystkie „ekologiczne” modelki otrzymały gromkie brawa za wdzięk i odwagę w prezentowaniu strojów. BRAWO!!!/JK/

  • WYCIECZKA SZKOLNA DO WARSZAWY

    23 listopada 2017r. uczniowie SP w Domanowie wraz z opiekunami: p. Moniką Zalewską, p. Anną Jankowską i p. Anną Rogowską wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Już od samego wyjazdu tj. od godz. 6.00 humory dopisywały wszystkim.

    Pierwszym punktem programu była wizyta w Sejmie. W Sali Wszechnicy Sejmowej wysłuchaliśmy wykładu na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Mogliśmy również obserwować obrady z galerii Sali Posiedzeń Sejmu

    Kolejnym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego. Spędziliśmy tam prawie 2 godziny, podczas których nasz przewodnik ciekawie i z zaangażowaniem opowiadał o przebiegu Powstania i jego międzynarodowych aspektach, o życiu codziennym Powstańców i ludności cywilnej w czasie walk. Podsumowaniem był film „Miasto ruin”, który dobitnie uświadomił nam jak wielkiemu zniszczeniu uległa stolica w trakcie Powstania Warszawskiego i po nim.

    Następnie w planetarium Niebo Kopernika obejrzeliśmy seans pt. „Niewidzialny Wszechświat”.

    Kiedy już zmęczenie odrobinę dało o sobie znać, udaliśmy się na smaczny obiad do Wiem Bistro.

    „Niebezpieczna kopalnia” i „Oczami kota” to filmy 6D, które były ostatnią, zresztą niezapomnianą atrakcją. Krzyk na przemian ze śmiechem i może czasami strach – to tylko niektóre efekty odczuwania na własnej skórze doznań bohaterów filmu:)

    Do domów wróciliśmy około 23.00 bogatsi przede wszystkim o niezapomniane wrażenia oraz nowe doświadczenia i wiedzę./AJ/

  • Zabawa Andrzejkowa

    22 listopada z inicjatywy SU odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie klas IV-VII bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów. Każda z klas przygotowała również poczęstunek. Na stołach pojawiły się słodycze, ciasto, owoce i napoje - w sam raz aby uzupełnić spalone kalorie:) Wspólna zabawa minęła wszystkim miło i bardzo szybko. /AJ/

  • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Fotograficznego

    Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Fotograficznego pn. „Walory przyrodnicze Gminy Brańsk-2017”

    Dn. 29 października 2017 r. odbyło się rozstrzygniecie i  podsumowanie konkursu fotograficznego, którego uczestnicy mieli za zadanie wykonanie zdjęcia ciekawemu, ich zdaniem, miejscu lub elementowi przyrody w Gminie Brańsk.

    Na konkurs napłynęło kilka prac spośród, których jury wybrało i nagrodziło te najciekawsze. Zwyciężczyniom wręczono atrakcyjne nagrody: tablet  za zajęcie pierwszego miejsca i sprzęt elektroniczny za pozostałe. Konkurs zdecydowanie zdominowały dziewczęta. Oto zwyciężczynie:

    1 Miejsce-Julia Borowska kl. VI, zdjęcie pt. „Krajobraz odpoczynku”

    2 Miejsce-Gabriela Zalewska kl. V, zdjęcie pt. „Rzeka Nurzec”

    Miejsce (ex aequo)-Gabriela Wyszyńska kl. VI, zdjęcie pt. „Najstarsze drzewo w Gminie Brańsk”.

    3 Miejsce-Klaudia Kubiak kl. VI,

    4 Miejsce Edyta Wyszyńska kl. VI, zdjęcie pt. „Katastrofa samolotu na Pasiece”

    Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków WFOSIGW w Białymstoku pn. „CZYSTA GMINA-CZYSTA ZIEMIA- SZKOŁA AKTYWNYCH I ŚWIADOMYCH EKOLOGÓW”/JK/

     

  • Ślubowanie

    23 października odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie. W tym podniosłym wydarzeniu w życiu każdego pierwszaka uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt gminy Brańsk pan Andrzej Jankowski , Ks. kanonik Walenty Wojtkowski – proboszcz naszej parafii , przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Brańsku pan Maciej Kuczyński, a także Dyrektor naszej szkoły pani Barbara Muczyńska oraz uczniowie wraz z nauczycielami i rodzice uczniów klasy pierwszej.

    Zostać pełnoprawnym uczniem to sprawa niełatwa, więc dzieci długo i z przejęciem przygotowywały się do tego dnia pod opieką swojej wychowawczyni. Zanim pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, że będą starali się być dobrymi uczniami, będą szanować starszych, a także kochać swoją ojczyznę, wykazali się  umiejętnościami artystycznymi. Uwieńczeniem uroczystości było pasowanie na ucznia. Pierwszaki otrzymały także upominki od zaproszonych gości, rodziców i starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego. Święto pierwszakom tradycyjnie osłodził pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców./JP/

  • Spotkania z Muzyką

    "Szalone lata dwudzieste" to program taneczny zaprezentowany podczas listopadowego Spotkania z Muzyką.

    Dzięki temu występowi mogliśmy się przenieść do międzywojennej Warszawy w latach dwudziestych ubiegłego wieku. A był to czas intensywnego rozwoju tańca towarzyskiego. Na parkietach całej Europy, obok eleganckich walców, pojawiły się tańce o rodowodzie amerykańskim, które zdobyły tak wielką popularność, że stały się królami wszelkich balów i zabaw tanecznych. Naszej wędrówce po scenach kabaretowych tętniącej życiem stolicy towarzyszyły muzyczne przeboje przedwojennego kina, zabawne charlestony i tanga, które przypomniały niepowtarzalny klimat miasta nazywanego wówczas „Paryżem Północy"./AJ/

  • Przegląd Pieśni

    26 października 2017r. w Sanktuarium Maryjnym w Domanowie  odbył się XXIII Przegląd Pieśni Maryjnej. Zgodnie z tradycją przegląd rozpoczął się Mszą Świętą, której przewodniczył proboszcz naszej parafii Walenty Wojtkowski, w koncelebrze z ks. Krzysztofem Dobrogowskim- katechetą naszej szkoły, a także proboszczem z Chojewa.

    Po zakończonej Mszy Świętej uczniowie ze szkół w: Chojewie, Mniu, Holonkach, Domanowie oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum w Oleksinie i Glinniku zaprezentowały przygotowane utwory.

    Po dość długich naradach komisja w składzie : Pan Andrzej Jankowski – Wójt Gminy Brańsk, Pan Maciej Bobel – Dyrektor GOUK w Kalnicy oraz Pani Danuta Wakuła – Opiekun Zespołu Ludowego Mianka zgodnie ustaliła werdykt. Wyróżnienie otrzymały dzieci z naszej szkoły, a wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali podziękowania za udział oraz nagrody.

    Radości nie było końca. Uśmiech na twarzach dzieci, oraz radosny śpiew towarzyszył wszystkim w drodze powrotnej do szkoły./E.PR/

     

  • Ludwig van Beethoven - portret kompozytora

    Ludwig van Beethoven - portret kompozytora

    Temat październikowego „spotkania z muzyką” brzmiał Ludwig van Beethoven - portret kompozytora.

    Podczas koncertu wysłuchaliśmy kilku dzieł mistrza. Napisaną przez Beethovena melodię Ody do radości uczyniono hymnem Unii Europejskiej, a jej obywatele, mówiący różnymi językami, zarówno duzi, jak i mali, z łatwością rozpoznają Bagatelę a-moll, znaną powszechnie pod tytułem Dla Elizy. Ciekawym jest fakt, iż utwór pochodzi z IX symfonii, która została skomponowana w tragicznym dla kompozytora okresie, Beethoven bowiem stracił słuch.

    W 190 rocznicę śmierci wielkiego mistrza można pozwolić sobie na refleksję, że na pewno warto lepiej poznać jego muzykę, która nie przemija, wciąż zachwyca i zdumiewa słuchaczy./AJ/

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

    „Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce!”– ta myśl przyświecała nam 13 października, podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

    W tym wyjątkowym dniu Samorząd Uczniowski przygotował nauczycielom oraz przybyłym gościom akademię. Uroczystość rozpoczęły płynące prosto z serca życzenia, do których dołączone zostały utwory muzyczne w wykonaniu Łukasza Mortel i Mateusza Jarosz.

    Jak co roku, w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie, uczniowie starają się w tym dniu zaprezentować im wyniki swoich twórczych i wielogodzinnych prac nad scenkami artystycznymi.

    Dlatego też miłą niespodzianką okazało się przygotowane pod kierunkiem pani Marzanny Rutkowskiej przedstawienie pt. ,,Kopciuszek”. Uczniowie klasy VII brawurowo wcielili się w grane przez siebie postaci. Wszyscy z zachwytem i błyskiem w oku śledzili losy bohaterów inscenizacji.

    Na zakończenie głos zabrali: pani dyrektor Barbara Muczyńska, następnie pani Beata Turowska przedstawicielka Rady Rodziców oraz ks. Walenty Wojtkowski życząc wszystkim pracownikom oświaty wytrwałości, cierpliwości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

    W ramach wdzięczności uczniowie klasy szóstej wręczyli nauczycielom, gościom oraz pracownikom szkoły drobne upominki, które z pewnością po latach będą przypominały im ten piękny dzień. 

    Anna Rogowska

  • Wyjazd edukacyjny do OEL „Cyraneczka” w Pietkowie

    Wyjazd edukacyjny do OEL „Cyraneczka” w Pietkowie

    Dnia 4 października br. grupa 45 uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Domanowie i Szkoły Filialnej w Świrydach udała się w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków WFOSIGW w Białymstoku pn. „CZYSTA GMINA-CZYSTA ZIEMIA- SZKOŁA AKTYWNYCH I ŚWIADOMYCH EKOLOGÓW” do Ośrodka Edukacji Leśnej w Pietkowie. Ośrodek nosi  wdzięczną nazwę „Cyraneczka”. Wizyta umożliwiła młodzieży bezpośrednie zetkniecie się ze środowiskiem życia ptactwa wodno-błotnego. Wybudowane z myślą o miłośnikach ptaków wieże widokowe, kładki, specjalne czatownie i  zakupione w ramach realizowanego projektu lornetki pozwoliły na bardzo bliski kontakt z przyrodą. Tablice ustawione na trasie ścieżki edukacyjnej „Las i Woda” oraz nasza przewodnik p. Justyna Bujnowska dostarczyły nam informacji m.in. o gniazdujących nieopodal ptakach. Pobyt i zajęcia terenowe w OEL „Cyraneczka” pozwoliły na kształtowanie zmysłu obserwacji, rozwój twórczego myślenia, a także nauczyły praktycznych umiejętności, np. dokonywania pomiarów, orientacji w terenie, rozpoznawania zwierząt. Nasz pobyt zakończyliśmy długim, jesiennym spacerem i ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek./JK/

  • Sprzątanie świata

    Sprzątanie świata

    Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny wygląd naszej planety. Również uczniowie Szkoły Podstawowej im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie i Szkoły Filialnej w Świrydach na chwilę oderwali się od swoich obowiązków i razem z wychowawcami wyruszyli porządkować otoczenie swojej szkoły. Wystarczyły tylko kolorowe rękawice, wesołe miny i mnóstwo chęci by zapełnić duże foliowe worki różnego rodzaju odpadami. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich uczestników akcja przebiegła bardzo sprawnie. Sprzątanie Świata było także świetną okazją do rozmów na temat jakże ważnych spraw - segregacji śmieci, recyklingu i konieczności dbania o naszą Ziemię.(J.K.)

  • Zaczarowany kociołek

    Zaczarowany kociołek

    Pod takim tytułem odbył się koncert Filharmonii Narodowej z cyklu „Spotkania z muzyką”.

    Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli okazję odwiedzić magiczną i bardzo muzyczną kuchnię! Znaleźliśmy w niej pokaźnych rozmiarów talerz, równie duży gar, specjalistyczne narzędzia i różnego rodzaju mieszadła – pałeczki i miotełki, szczypce i ubijaki. Nie zabrakło też tytułowego kociołka, który swymi dźwiękami potrafi wyczarować pyszne dania kuchni chińskiej! A w innym naczyniu? … Marchewka, dwa jaja, pióro gęsie i kopytko prosięcia – to tylko niektóre ze składników opisanych w wierszach Jana Brzechwy, a ożywionych muzyką fortepianu i perkusji. Wszystkie niezwykłe dania przygotowali dla nas aktor Cezary Nowak i  muzycy Jarema Jarosiński i Wojciech Świętoński.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. porucznika Izydora Kołakowskiego
    Domanowo 19a
    17-120 Brańsk
  • (85) 7377 001

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 752504