Małgorzata Wojtkowska

 • 101 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI I ODSŁONIĘCIE TABLIC UPAMIĘTNIAJĄCYCH PRZEDWOJENNYCH NAUCZYCIELI NASZEJ SZKOŁY

  11 listopada w Domanowie odsłonięto tablice upamiętniające dwóch przedwojennych nauczycieli naszej szkoły , którzy jako oficerowie rezerwy w 1940r. zostali zamordowani w Katyniu i Charkowie.

     Tablice upamiętniają porucznika Emila Gładysiewicza i podporucznika Franciszka Grissbacha. Odsłonięto je z inicjatywy mieszkańców przy szkole w Domanowie, obok pomnika-nagrobka żołnierzy poległych 13 września 1939 r. w bitwie z Niemcami .Wartę honorową pełnili żołnierze 1. Podlaskiej Brygady WOT.

     W uroczystości stanowiącej część obchodów Narodowego Święta Niepodległości, wzięły udział rodziny zmarłych, mieszkańcy wsi, przedstawiciele władz państwowych minister Dariusz Piontkowski, samorządowych, wójt gminy Brańsk Andrzej Jankowski  i Wojska Polskiego z  Szefem Sztabu 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 14 Batalionu Lekkiej Piechoty  ppłk Robert Boruszewicz. Uroczystość poprzedziła Msza św. odprawiona w naszym sanktuarium  przez biskupa drohiczyńskiego ks. bp Piotra Sawczuka. (E.P.R.)

                                                                                                                                                                            

 • Regionalne Spotkania Teatralne „Scena XIV” w Czyżewie

  18 listopada szkolna grupa teatralna POPISEK w składzie: Oliwia Rogowska, Katarzyna Rutkowska, Łukasz Mortel, Aleksandra Wróblewska, Paulina Micał, Wiktoria Szpakowska, Kamila Podolszańska wyjechała na przegląd teatralny do Czyżewa. Sztuka teatralna „Czerwony Kapturek” bardzo podobała się publiczności, o czym świadczyły żywe reakcje z widowni, aktorzy wypadli świetnie, z wielką przyjemnością obejrzeliśmy również inne występy szkół, ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków kultury. Wszyscy skorzystaliśmy z pomysłów, dobrej energii i humoru towarzyszącego całemu przedsięwzięciu. 

                                                                                                                                                        J.H.

                                                                                    

 • KUNSZT DAWNEGO TAŃCA – BAROK „NA DWORZE KRÓLA SŁOŃCE”

  4 listopada w Szkole Podstawowej im. por. I. Kołakowskiego w Domanowie odbyło się kolejne spotkanie ze wspaniałymi muzykami z Filharmonii Narodowej z Warszawy. Program artystyczny był poświęcony epoce baroku ze szczególnym udziałem artystów Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Przepiękny występ przybliżył uczniom nie tylko muzykę z dworu Ludwika XIV, ale także starodawny taniec, stroje oraz etykietę. Podczas koncertu zostały także zaprezentowane instrumenty: klawesyn i skrzypce barokowe. (E.D.)

 • ŚLUBUJEMY!

   29 października 2019r. w Szkole Filialnej w Świrydach odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Tradycyjnie, jak co roku podczas części artystycznej dzieci musiały wykazać się różnymi umiejętnościami, aby zdać swój pierwszy życiowy egzamin. W obecności rodziców oraz zaproszonych gości uczniowie rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania związane z Polską. Nie zabrakło także tańca, śpiewu oraz pięknej recytacji wierszy. Występ został nagrodzony gromkimi brawami i po złożeniu uroczystego ślubowania pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali także wiele upominków. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. (E.D.)

 • ŚLUBOWANIE KLASY I W DOMANOWIE

  25 października 2019r. w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera.

  Uczniowie  klasy I od samego rana wraz z wychowawczynią  oczekiwali na najważniejszy moment dla pierwszoklasistów.

  O godz. 11.30   na antresoli zebrali się nauczyciele i uczniowie ze wszystkich klas oraz zaproszeni goście w osobie Ks. Krzysztofa Napiórkowskiego i pani Izabeli Szczepańskiej- kierownik działu oświaty w Urzędzie Gminy Brańsk   . Nie mogło zabraknąć wspaniałych rodziców ,którzy aktywnie włączyli się w przygotowania  do dzisiejszej uroczystości.   Na początku wszystkich zebranych serdecznie powitała pani dyrektor Ewa Zawadzka, przypominając jak ważne treści kryje w sobie słowo „Ślubuję”  Następnie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie , muzyczne i taneczne.  Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, oraz wręczyła  pamiątkowe dyplomy.
              Potem było mnóstwo życzeń i prezentów, m.in. od   Wójta Gminy Brańsk pana Andrzeja Jankowskiego ,Prezesa Banku Spółdzielczego pana Stanisława Bachurka, Samorządu Uczniowskiego .
             Rodzice pierwszoklasistów  przybyli w licznym gronie ,aby wspierać swoje pociechy. Zorganizowali wspaniałe, ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech oraz zaproszonych gości. Dziękujemy.  Podczas  spotkania nie zabrakło miłych rozmów i radosnej zabawy dzieci w gronie najbliższych.
              Ten dzień z pewnością na długo pozostanie wszystkim, a szczególnie Pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

                                                                                                                                                                              E.G

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS SYNAPSIK „MEN”

          25 października uczniowie klasy II i III Szkoły Filialnej w Świrydach uczestniczyli w X edycji ogólnopolskiego konkursu Synapsik "MEN". Konkurs polegał na pisemnym rozwiązaniu testu, który składał się z 20 pytań obejmujących edukację polonistyczną, społeczną, matematyczną, przyrodniczą oraz język angielski. Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie zadań. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników. (E.D.)

 • PRZEGLĄD PIEŚNI MARYJNEJ I PAPIESKIEJ

    W dniu 22 października 2019r. uczennice z naszej szkoły  wzięły  udział w XXV  Przeglądzie Pieśni Maryjnej i Papieskiej, który odbył się w Sanktuarium Matki Zbawiciela w Domanowie. Grupa dziewcząt z naszej szkoły zaprezentowała się w pieśniach „Matka, która pod krzyżem stała” oraz „Tak mówił papież”.Dziewczęta wyśpiewały główną nagrodę. Gratulujemy! 

                                                                                                                                                                          E.P.R

 • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

       W dzisiejszych czasach komputer znajduje się w prawie każdym domu. Zdarza się, że dzieci korzystają z niego już od najmłodszych lat. Spędzanie czasu przed ekranem komputera, wydłuża się ze względu na popularność i atrakcyjność gier. Niestety prowadzi to do zaniedbywania codziennych obowiązków i relacji społecznych co w rezultacie może prowadzić do uzależnienia.
        16 października w Szkole Filialnej w Świrydach odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat uzależnienia od gier komputerowych. Uczniowie mogli dowiedzieć się w jaki sposób dzieci i młodzież nieświadomie popadają w uzależnienia oraz jakie wiążą się z tym skutki.(E.D)

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

        „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania.” (B. Conklin)

        Dzień Edukacji Narodowej zwany inaczej Dniem Nauczyciela to święto oświaty i szkolnictwa wyższego. W tym dniu uroczyście obchodzimy rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

        Dnia 15 października w Szkole Filialnej w Świrydach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor Ewy Zawadzkiej, która powitała wszystkich zgromadzonych oraz złożyła pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Następnie zostały wręczone nagrody i podziękowania za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro uczniów. Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowały klasy IV, V i VI pod kierunkiem pani Małgorzaty Kunickiej. Wyjątkowość tego dnia podkreśliły ciepłe słowa oraz piękne piosenki w wykonaniu młodych artystów. (E.D.)

 • AD GENTES znaczy - DO LUDZI

      Papież Franciszek ogłosił październik 2019 r. Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym i wydał specjalne wskazówki w ramach dobrego przygotowania i przeżycia NMM:

  1. osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową,

  2. czerpanie ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach,

  3. pogłębianie formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes,

  4. realizacja miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji w Kościołach będących w największej potrzebie.

       Podążając śladem tychże wskazówek, Szkoła Filialna w Świrydach i Szkoła Podstawowa W Domanowie włączyła się w dzieło pomocy misjom ad gentes. W jednej z sal lekcyjnych powstała wystawka poświęcona szkole w Lusace prowadzonej przez ss. Misjonarki Świętej Rodziny. Obok zgromadziliśmy wiele drobiazgów, przyniesionych przez uczniów i nauczycieli, które można kupić za dobrowolną ofiarę złożoną do puszki misyjnej. Kiermasz cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci, które z radością znajdowały dla siebie jakiś atrakcyjny drobiazg – książkę, maskotkę, mazaki, pudełeczko na drobiazgi, itp. Również wiele mam i babć przychodzących po swoje pociechy z zainteresowaniem oglądało misyjny kącik.

       8 października było dniem wieńczącym uczniowskie dzieło pomocy misjom. Do Szkoły Filialnej w Świrydach zawitały siostry Misjonarki Świętej Rodziny. Jedna z nich pracuje w Afryce od 30 lat! Opowiedziały nam o tej trudnej, ale i pięknej pracy. Pokazały prezentację specjalnie przygotowaną na tę okoliczność oraz kilka drobiazgów przywiezionych z Zambii, a służących tamtejszym dzieciom do zabawy, np. piłkę zrobioną z papieru oklejonego taśmą. Zachęciły zebranych do modlitwy za dzieło ad gentes – każdy uczeń i nauczyciel mógł wylosować intencję na konkretny dzień. Niezwykłą atrakcją były małe rękodzieła wykonane przez mieszkańców Lusaki – miseczki, chusty, kolorowe misyjne różańce, breloczki itp. – każdy znalazł coś dla siebie i swoich bliskich, czując ogromną radość, że w ten – łatwy przecież – sposób wspomoże dzieci, którym w życiu o wiele trudniej niż nam. Przy okazji dowiedzieliśmy się czegoś o tzw. adopcji na odległość. Wystarczy 200 dolarów, aby zapewnić roczne utrzymanie jednego dziecka w szkole w Lusace, tj. podręczniki, mundurek i jeden posiłek dziennie. Przeliczyliśmy – 200 dolarów to niespełna 800 zł! Dzieci zaczęły prowadzić kalkulacje, ile kosztuje ich roczne utrzymanie – okazało się, że ta kwota to kropla w morzu wydatków rodziców… W ten sposób w wielu serduszkach zrodziło się pragnienie niesienia takiej właśnie pomocy i kto wie - może jakiś rodzic zdecyduje się „mieć” jeszcze jedno dziecko w odległej Afryce… (M.R.)

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W DOMANOWIE

  14 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Domanowie świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Uroczystość rozpoczęliśmy na antresoli występem uczniów z klasy VI, którzy przedstawili szkolne życie oraz pracę nauczycieli i uczniów piosenkami żartobliwie do tego nawiązującymi. Nauczycielka wywołująca ucznia słowami piosenki: „Chodź tu do mnie, poczuj się swobodnie” i uczeń śpiewający jej w odpowiedzi: „Niewiele ci mogę dać”, wywoływały salwy śmiechu wśród publiczności. Uczniowie na koniec rozdali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły słodki upominek a pani dyrektor dołączyła do tego serdeczne życzenia dobrej i owocnej pracy, podobnie jak przewodnicząca Rady Rodziców.

                                                                                                                                                                               J.H.

   

 • „INSTRUMENTY PAGANINIEGO – STRUNOWE FANTAZJE”

  „INSTRUMENTY PAGANINIEGO – STRUNOWE FANTAZJE”

  7 października w Szkole Podstawowej im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie odbyło się kolejne spotkanie z artystami Filharmonii Narodowej z Warszawy. Tematem przewodnim koncertu były: „Instrumenty Paganiniego – strunowe fantazje”. Uczniowie mieli wspaniałą okazję, aby poznać twórczość Niccolò Paganiniego. Był on jednym z największych wirtuozów skrzypiec w całej historii muzyki. Jego gra wywoływała wielką sensację. Według legendy zaprzedał duszę diabłu w zamian za wybitne umiejętności. Jednak w rzeczywistości do mistrzostwa doszedł dzięki talentowi i wyjątkowej pracowitości. Nie wszyscy wiedzą o tym, że był także wspaniałym kompozytorem i gitarzystą. Co więcej bardzo lubił połączenie skrzypiec i gitary. Zgromadzeni na antresoli uczniowie mogli się przekonać jak wspaniale brzmi połączenie tych dwóch instrumentów podczas „Strunowych fantazji”. Występy solowe były oszałamiające, co zostało docenione i nagrodzone gromkimi brawami. Czekamy z niecierpliwością na kolejne „Spotkanie z muzyką”. (E.D.)

   

 • 20 WRZEŚNIA - SPRZĄTAMY ŚWIAT!

  Jak co roku, uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Filialnej w Świrydach uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasło tegorocznej kampanii brzmiało: Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Promocja nieśmiecenia i prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi została przedstawiona uczniom popzez filmy edukacyjne zachęcające do aktywnej działalności na rzecz ekologii. Następnie przystąpiono do praktycznego zastosowania wiedzy. Przedszkolaki z zapałem posprzątali boisko i teren znajdujący się przy szkole. Klasy I, II i III zajęły się poboczami przy głównej drodze we wsi. Klasy starsze postanowiły sprzątać las zatem dołączyły do akcji #sprzątaMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Na zakończenie działań proekologicznych zostało zorganizowane ognisko. (E.D.)

   

 • ZNICZ ZAPŁONĄŁ - SPORTOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 ROZPOCZĘTY

  19 września 2019r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku zainaugurowano, na wzór olimpijski, sport szkolny 2019/2020. Uroczystość przygotował Podlaski Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku. Wszystkich zaproszonych gości - samorządowców, działaczy sportowych, dyrektorów, nauczycieli oraz młodych sportowców z województwa podlaskiego - powitano bardzo serdecznie. Wszyscy podkreślali wagę sportu w wychowaniu młodego pokolenia oraz gratulowali nauczycielom oraz ich podopiecznym wspaniałych wyników sportowych. Podkreślano również wagę zasady FAIR PLAY  w sportowej i etycznej rywalizacji dzieci i młodzieży.

   Kolejnym punktem uroczystości było ogłoszenie najbardziej zaangażowanych w działalność sportową szkół w województwie podlaskim w ubiegłym roku szkolnym. Szkół, które osiągnęły najwyższe wyniki w sportowym współzawodnictwie międzyszkolnym województwa podlaskiego.

  Miło nam zakomunikować, że Szkoła Podstawowa w Domanowie zajęła III miejsce w klasyfikacji szkół małych, a w klasyfikacji dziewcząt zajęła  I miejsce. Po raz pierwszy od lat mamy tak mocną reprezentację sportową, w szczególności żeńską. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Domanowie to Mistrzynie Województwa Podlaskiego w unihokeju.

  Nagrodę w obecności Podlaskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego, posłów i senatorów, samorządowców, dyrektorów i nauczycieli odebrała pani dyrektor Ewa Zawadzka.

 • XIV PLEBISCYT ,, SPORTOWIEC ZIEMI BIELSKIEJ 2018” ROZTRZYGNIĘTY

  XIV PLEBISCYT ,, SPORTOWIEC ZIEMI BIELSKIEJ 2018” ROZTRZYGNIĘTY

 • OBÓZ SPORTOWY I OGROMNY SUKCES DRUŻYNY Z DOMANOWA

  W czerwcu drużyna ZŁOTKA DOMANOWO uczestniczyła w sześciodniowym obozie sportowym połączonym z MISTRZOSTWAMI OGÓLNOPOLSKIMI W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT. Na turnieju zawodniczki wystąpiły jako reprezentacja województwa podlaskiego.  Obóz odbywał się w nadmorskiej miejscowości Sztutowo na Mierzei Wiślanej w ramach działalności statutowej UKS w Domanowie. Dzięki ogromnemu wsparciu Wójta Gminy Brańsk, Pana Andrzeja Jankowskiego,  ale także naszym hojnym i niezastąpionym sponsorom, grupa dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Domanowie przeżyła swoją największą sportową przygodę życia. Każdego dnia pod czujnym okiem swojej trenerki szlifowały piłkarskie umiejętności, przygotowując się do zawodów i nadchodzącego sezonu.

  Wśród licznych atrakcji nie brakowało morskich oraz słonecznych kąpieli, odkrywania uroków obcowania z przyrodą podczas spacerów czy pływania statkiem po Zalewie Wiślanym oraz Bałtyku. Nie obyło się  także bez wycieczek do Sopotu i spacerze po najdłuższym deptaku w Polsce, zwiedzania Gdyni i rejsu statkiem na Hel oraz pobytu w  Krynicy Morskiej i rejsu autobusem wodnym po Zalewie Wiślanym, podziwianiu widnokręgu z tarasu widokowego na latarni morskiej. Znakomitą lekcję historii dziewczęta odrobiły podczas zwiedzania zamku w Malborku oraz niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof.

  Dzięki wspaniałej integracji, wspólnych rozmów, wieczorków, ogniska, kręgli czy sportowego współzawodnictwa, udało nam się stworzyć prawdziwy TEAM, drużynę, która wywalczyła VI MIEJSCE W POLSCE W XXVI MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU UNIHOKEJA DZIECI I MŁODZIEŻY O „PUCHAR BAŁTYKU”.

  W imieniu całej domanowskiej szkolnej społeczności oraz rodziców, chcemy gorąco, z całego serca, podziękować naszym sponsorom - sympatykom sportu:

  Panu Andrzejowi Jankowskiemu - Wójtowi Gminy Brańsk, Panu Markowi Brzozowskiemu - Wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Brańsk, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Brańsku, Panu Janowi Sokołowskiemu – właścicielowi firmy SOKÓŁ, Państwu Barbarze i Waldemarowi Lustberg oraz Panu Zbigniewowi Zawadzkiemu – właścicielowi Wytwórni Artykułów i Tworzyw Sztucznych, Panu Andrzejowi Zajączkowskiemu – właścicielowi firmy handlowej KANDEL, Pani Bernardzie Grzybowskiej – właścicielce firmy MAG-BUD, Panu Władysławowi Żero, właścicielowi firmy TARPOL, Panu Markowi Klinickiemu, właścicielowi firmy Produkcja Chleba oraz Świeżych Wyrobów Piekarniczych, Panu Stefanowi Walendziakowi, właścicielowi firmy INTERLIGHT. (M.Z)

 • IGRZYSKA DZIECI SZS POWIATU BIELSKIEGO

  Dnia 26 września na obiekcie ,, Orlik " w Kalnicy, dziewczynki z klasy V i VI uczestniczyły w Igrzyskach dzieci SZS powiatu bielskiego w piłce nożnej dziewcząt. 

  O pierwsze miejsce walczyły z drużyną dziewczat z Topczewa. Niestety po ciężkiej walce, uległy przeciwniczkom. Pomimo porażki będą jednak reprezentować powiat bielski na dalszych etapach rozgrywek. Zawody już 8 października. (M.Z)

 • FILHARMONIA

  W poniedziałek 16 września odbył się w naszej szkole pierwszy w tym roku występ muzyków z Filharmonii Narodowej z Warszawy, których będziemy gościć u siebie tradycyjnie raz w miesiącu. Uczniowie szkół w Domanowie i Świrydach chętnie biorą udział w ciekawych zajęciach. Nowy sezon rozpoczęty.( E.P.R)

   

   

   

 • DZIEŃ PATRONA- ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY

  13 września jest dniem szczególnym dla całej społeczności Domanowa. W tym dniu wspominamy bohaterstwo żołnierzy września, którzy walczyli i oddali życie za Ojczyznę.

  Szkoła w Domanowie dba o pamięć tamtych dni.

     W tym roku obchodziliśmy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 50-tą rocznicę nadania naszej szkole imienia bohatera września por. Izydora Kołakowskiego. Porucznik walczył i poległ w bitwie pod Domanowem mając zaledwie 31 lat.

     Uroczystości rozpoczęły się  przed budynkiem szkoły, gdzie wszystkich zebranych powitała pani  dyrektor Ewa Zawadzka. Wśród licznie zgromadzonych gości swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wizytator Beata Kaczyńska, wójt gminy Brańsk p. Andrzej Jankowski, księża : ks. Krzysztof Napiórkowski – proboszcz parafii Domanowo, ks. Krzysztof Dobrogowski- proboszcz parafii w Chojewie , ks. Tadeusz Czyżak- proboszcz parafii Rudka, a także przewodnicząca Rady Gminy p. Grażyna Płonowska, Radni, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, Dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy.  Następnie ceremonie poprowadził pan Dudziński członek Towarzystwa 9 PSK w Grajewie, nastąpił przegląd pododdziałów i odśpiewano hymn państwowy przy akompaniamencie orkiestry wojskowej. Delegaci złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych żołnierzy i w kąciku patrona. Następnie zorganizowana kolumna rozpoczęła przemarsz do naszego kościoła. Przemarsz otwierała orkiestra wojskowa , następnie Kompania Reprezentacyjna z Batalionu Zmechanizowanego – 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej , Sztandary ze szkół z terenu naszej gminy, społeczność szkolna, zaproszeni goście , mieszkańcy Domanowa i okolicznych miejscowości .

     Mszę Św. w intencji poległych żołnierzy odprawił proboszcz naszej parafii  ks. Krzysztof Napiórkowski, który podczas kazania zachęcał do modlitwy w intencji poległych żołnierzy oraz abyśmy umieli być wdzięczni za ich ofiarną służbę teraz.  Po zakończonej Mszy Św. młodzież z naszej szkoły pod opieka pani Joanny Haraburdy  przedstawiła montaż słowno- muzyczny , po którym wszyscy zebrani ruszyli na pobliski cmentarz. Odczytano tam apel poległych, złożono wiązanki, zapalono znicze, a żołnierze oddali salwę honorową oraz odegrano na trąbce  melodie „ Śpij kolego”.

     Po części oficjalnej pokazem musztry wojskowej rozpoczął się piknik na placu przed szkołą. W ramach  pikniku przygotowano wiele atrakcji dla młodszych i starszych. Nie zabrakło nauki strzelania pod okiem fachowców, wszyscy chętni mogli sprawdzić  swoje umiejętności w trafianiu do celu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja współczesnych wozów bojowych, uzbrojenie i oporządzenie przygotowane przez 2 Batalion 15 Giżyckiej Brygady  Zmechanizowanej . W kąciku patrona można było podziwiać wystawę związana z 50- leciem nadania imienia szkole pod hasłem „WSZYSCY JESTESMY CZĄSTKĄ HISTORII NASZEJ SZKOŁY”.

     Organizacja naszego święta nie byłaby możliwa, gdyby nie obecność i współpraca z Towarzystwem 9 Pułku Strzelców Konnych z Grajewa, pana  Antoniego Dudzińskiego , zaangażowanych rodziców, wszystkich pracowników szkoły i uczniów. DZIĘKUJEMY! (J.H.)

 • Pierwszy dzwonek w Szkole Filialnej w Świrydach.

  2.09.2019r. o godzinie 8.00 rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny pod hasłem „Witaj szkoło!". Tym razem uroczystość przebiegała nieco inaczej niż zwykle. Pani dyrektor Ewa Zawadzka nawiązała do tragedii września 1939 roku. Atmosferę zadumy nad losem ówczesnych dzieci i wszystkich ofiar wojny podkreśliły: montaż muzyczny oraz minuta ciszy. Po krótkim wprowadzeniu powitano zgromadzonych a przede wszystkim nowych przedszkolaków, którzy zaczynają przygodę z nauką. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na spotkania z wychowawcami w salach. Wszyscy z radością i podekscytowaniem oczekujemy na to, co przyniesie nowy rok szkolny. (E.D.)

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. porucznika Izydora Kołakowskiego
  Domanowo 19a
  17-120 Brańsk

 • (85) 7377 001

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 151270