Wiadomości

Wtorek 06.05.2025

DZWONKI:

SP DOMANOWO:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 10.45 - 11.35

5. 11.55 - 12.40

6. 12.45 - 13.30

7. 13.35 - 14.20

8. 14.25 - 15.10

 

SF ŚWIRYDY:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 10.45 -11.30

5. 11.45 - 12.30

6. 12.40 - 13.25

7. 13.40 - 14.25

  • ZDALNE LEKCJE

    Wszystkie materiały są zamieszczone na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

  • PAKIET MATERIAŁÓW DLA 8-KLASISTÓW

    Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy od 16 marca na stronę: https://www.cke.gov.pl/

  • Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach !!!

    Warszawa, 13 marca 2020 roku

     

    Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach
    - rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów

                    

    Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.  

     

    Praca zdalna z uczniem w czasie zawieszenia zajęć w szkołach

     

    W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:

    • dziennika elektronicznego,
    • strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
    • mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

     

    W poradniku znaleźć można wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

     

     

    Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

     

    1. epodreczniki.pl
    2. Portal wiedzy dla nauczycieli
    3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
    4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
    5. Portal lektury.gov.pl
    6. Strona Centrum Nauki Kopernik
    7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
    8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
    9. Serwis Ninateka
    10. Serwis Muzykoteka Szkolna
    11. Biblioteka Cyfrowa Polona
    12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
    13. Serwis Telewizji Polskiej
    14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

     

    Epodreczniki.pl
    https://epodreczniki.pl/

    To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, tworzenie testów sprawdzających. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem.

     

    Materiały dostępne na platformie są:

    • bezpłatne,
    • zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,
    • udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd.,
    • dostępne z  różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon),
    • dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.

     

    Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:

    • e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,
    • dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki,
    • przykładowe programy nauczania i scenariusze zajęć.

     

    Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą korzystać z edytora treści, który daje możliwość tworzenia treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są zarejestrowani.

     

    Na platformie można znaleźć także linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu.

    Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób korzystać z platformy e-podręczniki.

     

    Portal Scholaris
    http://www.scholaris.pl/

    To portal wiedzy dla nauczycieli, który zawiera bezpłatne materiały edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Zasoby portalu są kompatybilne z tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.

     

    Portal zawiera ok. 28 tys. pojedynczych, interaktywnych materiałów, które mogą być pomocne w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to m.in.: scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne, filmy. Wszystkie materiały Scholarisa, bez względu na przyporządkowanie do poprzedniej lub aktualnej podstawy programowej, mogą być pomocne w pracy ucznia i nauczyciela.

     

    Wyszukiwanie na portalu jest możliwe zarówno dla poprzedniej, jak i obecnie obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego (po wybraniu zakładki „Nowa podstawa programowa” użytkownik zostanie przeniesiony na portal.scholaris.pl). Korzystając z  wyszukiwarki, można filtrować zasoby według: etapów edukacyjnych, przedmiotów, typów zasobu, słów i wyrażeń kluczowych.

     

    Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych www.cke.gov.pl

    Uczniowie i nauczyciele znajdą tutaj materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające ich w przygotowaniach do egzaminów.

     

    Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:

    Linki do materiałów o egzaminie maturalnym:

     

    Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
    http://wlaczpolske.pl

    Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą udostępnia materiały edukacyjne dla dzieci polskich uczących się za granicą w formie podręcznika internetowego „Włącz Polskę!”. Jest to zbiór zasobów edukacyjnych wykorzystywanych do tworzenia podręczników dla uczniów szkół polskich na całym świecie.

     

    Strona internetowa www.wlaczpolske.pl, na której znajduje się podręcznik, pozwala łączyć różnorodne materiały edukacyjne, dostosowując je do wieku, poziomu znajomości języka polskiego, potrzeb czy zainteresowań. Dostępne materiały obejmują nauczanie wczesnoszkolne, język polski, wiedzę o Polsce oraz historię i geografię Polski. 

     

    Dostęp do zasobów jest otwarty (nie wymaga logowania) i nieodpłatny. Każdy użytkownik ma prawo je powielać, kopiować, dystrybuować i zapisywać w formie pliku PDF na własnym komputerze, tablecie czy smartfonie. Po zapisaniu własnej wersji podręcznika otworzenie materiałów nie wymaga dostępu do internetu. Pliki PDF można także wydrukować na dowolnej drukarce. 

     

    Portal lektury.gov.pl
    https://lektury.gov.pl/

    To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych
    i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

     

    Strona internetowa Centrum Nauki Kopernik https://esero.kopernik.org.pl/

    Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są to m.in. scenariusze lekcji, broszury informacyjne i filmy edukacyjne.

     

    Portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1 

    Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.

     

    Serwis IPN Przystanek historia

    https://przystanekhistoria.pl

    Przystanekhistoria.pl to popularnonaukowy serwis internetowy. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje on ustalenia historyków współpracujących z Instytutem Pamięci Narodowej. Obecnie na portalu przystanekhistoria.pl znajduje się kilkaset artykułów popularnonaukowych poświęconych historii Polski XX wieku. Odbiorcy serwisu mogą również bezpłatnie korzystać z ponad 800 publikacji cyfrowych, w tym książek, czasopism wydawanych przez IPN, katalogów wystaw, dodatków do prasy oraz broszur okolicznościowych.

     

    Dodatkowo na podstronach Biblioteka Cyfrowa oraz Audio/Video twórcy portalu udostępnili blisko 1000 materiałów multimedialnych. Są to m.in.: filmy dokumentalne, relacje z konferencji, spotkań autorskich oraz addycje radiowe. 

     

    Strona Krajowego Biura programu eTwinning
    https://etwinning.pl/inspiracje-2/inspiracje

    Zachęcamy również do odwiedzenia europejskiej strony internetowej programu eTwinning – zakładka „Zainspiruj się”. Na tych stronach nauczyciele znajdą gotowe zestawy projektowe przetłumaczone na język polski, jak również pojedyncze zadania dla nauczycieli niemal każdej specjalności. Materiały można wykorzystać przede wszystkim do realizacji projektów eTwinning, jak również innych działań edukacyjnych. Strony to nieoceniona baza inspiracji.

     

    Serwis Ninateka
    https://ninateka.pl/edu

  • POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM !!!

  • JAK ZAPOBIEC ZAKAŻENIU?

  • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych!!!

    Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

    11.03.2020

    Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

     

    Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

    Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

    • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
    • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
    • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
    • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
    • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
    • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

    Dyrektorze,

    • zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  
    • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
    • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;
    • poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;
    • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;
    • poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;
    • możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
    • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;
    • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;
    • od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;
    • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

    W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

    Rodzicu,

    • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
    • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
    • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
    • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
    • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
    • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

    Uczniu,

    • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
    • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
    • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
    • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

    Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

    Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

    Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

    • dziennik elektroniczny;
    • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
    • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

    Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

    Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

    • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
    • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

     

     

  • KIERMASZ CHARYTATYWNY

    25 lutego szkolny opiekun SKO zorganizował kiermasz charytatywny. Akcję można było wspomóc kupując domowe faworki lub orzechy włoskie. Uzbieraną kwotą opiekun zasili wybraną akcję charytatywną. Dziękujemy! (J.H)

  • III NOC CZYTANIA

    W piątek 28 lutego 2020r. dwadzieścioro czworo uczniów z klas V-VII spotkało się o godzinie 16.00 w naszej szkole na Nocy Czytania. Podekscytowani i obładowani śpiworami, materacami, jedzeniem i dobrym humorem rozłożyli się wygodnie w klasie, gotowi na spotkanie z Szarą wilczycą Jamesa Curwood’a. Zanim jednak przystąpiliśmy do czytania, uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy. Każda, zamknięta w oddzielnej klasie, miała za zadanie odszukać klucz lub szyfr, aby móc otworzyć sejf, kufer lub walizkę pełną słodkości. Przedzieranie się przez labirynty rebusów, krzyżówek i łamigłówek, których odgadnięte hasła prowadziły do następnych, zajęły około godziny. Idąc po nitce do kłębka wszyscy w końcu odgadli tytuł książki i tym samym zdobyli klucze. Emocji towarzyszących odgadywaniu kolejnych liter hasła nie da się opisać. Moment odnalezienia klucza lub szyfru – bezcenny.

    Po powrocie wszystkich grup do wspólnej sali rozpoczęło się czytanie opowieści o miłości, oddaniu, przyjaźni i wierności, czyli o losach psa Kazana i tytułowej szarej wilczycy. Wszyscy z zaciekawieniem przysłuchiwali się opisom przyrody i kolejnych zmagań głównych bohaterów z przeciwnościami losu. Po sporej porcji czytania wyszliśmy na wspólny posiłek do klasy obok, następnie grupy wyposażone w latarki szukały w ciemnej szkole kodów QR, pod którymi ukrywały się pytania dotyczące wysłuchanego fragmentu książki. Zamieszanie i niecierpliwość grup skanujących telefonami pytania i szukających gorączkowo odpowiedzi na nie zakończyło się powrotem do sali i kolejną porcją czytania, w którym wyręczało panią kilkoro uczniów – Mateusz, Łukasz i Anielka. W ten sposób – na czytaniu, posiłkach i czasie wolnym - upłynął nam czas do północy, kiedy to posprzątaliśmy sale i rodzice odwieźli nas do domów. Za rok widzimy się po raz czwarty. (J.H)

  • INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY DO RODZICÓW

    W związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa, apelujemy o nieposyłanie przeziębionych, chorych dzieci do przedszkola czy szkoły.

                W razie objawów grypopodobnych należy bezzwłocznie zwrócić się do lekarza rodzinnego
    lub do najbliższej placówki zakaźnej.

                Szkoła zgodnie z procedurami poczyniła kroki, aby zapewnić uczniom należyte warunki higieniczne. W budynku szkoły zostały wywieszone instrukcje prawidłowego mycia rąk. W klasach przeprowadzono pogadanki na temat koronawirusa, zapobiegania zakażeniom oraz zasad higieny osobistej. Jednakże zwracam się z prośbą o wyposażenie uczniów w chusteczki higieniczne i ręczniczek do wycierania rąk.

                W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia placówki, rodzice dzieci do 8. roku życia maja prawo
    do zasiłku opiekuńczego.

                Jeżeli nie było kontaktu z chorymi na koronawirusa, nie ma podstaw do obaw.

                Kontakt do najbliższej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bielsku Podlaskim: tel. 85 730 17 17.

                Infolinia Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

  • WAŻNE !!!

  • ZABAWA KARNAWAŁOWA W SF W ŚWIRYDACH

    20 lutego w SF w Świrydach odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie wszystkich klas – od maluszków po młodzież z klasy 6. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.30 i trwała do godziny 13.40. Już poprzedniego dnia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką, panią Ewą Dudzińską, udekorował salę samodzielnie wykonanymi serpentynami. W takiej scenerii rozpoczęliśmy tańce. Na początku Ola z klasy szóstej i Julka z klasy trzeciej zaprezentowały układy ćwiczone na zajęciach zumby. Potem zaprosiły wszystkich do macareny. Za konsolą siedział DJ Kuba, który dobierał muzykę do każdej grupy wiekowej. Starsze klasy zadbały też o gry i konkursy. Tańce przerywane były m.in. zabawą na gazecie i robieniem mumii z papieru toaletowego. Na zakończenie wszyscy uczniowie zjedli słodki poczęstunek, którego głównym daniem były oczywiście pączki. Zabawa, jak wszystkie w naszej szkole, była bardzo udana, a dzieci tęsknią już za kolejną. Jak wiadomo jednak, rozpoczął się okres Wielkiego Postu i następne harcedopiero po Wielkanocy. (Uczniowie kl. 4, 5 i 6)

  • REKRUTACJA 2020/2021

    Szanowni Rodzice!

     

    Postępowanie rekrutacyjne do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klasy I w Szkole Podstawowej im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie

    i Szkole Filialnej w Świrydach
    na rok szkolny 2020/2021 trwa:

    od 2 marca 2020r. do 16 marca 2020 r.

    w godzinach pracy szkoły

       tj. od godz. 8.00 do 15.30

     Wnioski należy składać  w sekretariacie szkoły.

    Zapraszamy !

     

     

     


     

  • BAL KARNAWAŁOWY W SP W DOMANOWIE

    Każdy, kto wszedł do naszej szkoły 20 lutego mógł na korytarzach szkolnych spotkać królewny, królewiczów, rycerzy, wróżki, kościotrupy, zwierzaki, przedstawicieli różnych zawodów (policjantów, strażaków, wojskowych…). Ale spokojnie… nikt nikogo nie zaczarował. To tylko uczniowie klas 0- III solidnie przygotowali się do balu karnawałowego.  Dobrej muzyki, fantastycznej zabawy, konkursów, tańców było co nie miara. Podczas przerwy dzieci miały słodki poczęstunek i ażeby tradycji stało się zadość mogły skosztować pysznego pączusia, przygotowanego przez naszą kuchnię, ponieważ bał odbył się w „tłusty czwartek”.  Wspomnienia z tak rewelacyjnej zabawy na pewno zostaną w sercach naszych dzieci na bardzo, bardzo długo.(E.P.R)

     

  • "ZELEKTRYZOWANI " W SP W DOMANOWIE 

    14 lutego uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w pokazie grupy "ZELEKTRYZOWANI". Panowie prezentowali różnego rodzaju eksperymenty, bazujące na prawach fizyki i wykorzystujące właściwości chemiczne przywiezionych ze sobą substancji. Głośne, spektakularne, zaskakujące połączenia związków chemicznych i substancji, które dobrze znamy z codziennego życia, pozwoliły uczniom spojrzeć inaczej na świat, który nas otacza i rozbudzić ciekawość. Niestandardowa lekcja chemii i fizyki pozwoliła uczniom zrozumieć, że wiedzę można wykorzystać do przeróżnych celów.(J.H)

     

  • WALENTYNKI W SZKOLE FILIALNEJ W ŚWIRYDACH

    W kalendarzu imprez szkolnych nie może zabraknąć Walentynek. Jest to szczególny dzień nie tylko dla zakochanych ale także dla zaprzyjaźnionych osób. W tym roku w Szkole Filialnej w Świrydach już tradycyjnie Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Jednak to nie była jedyna atrakcja. W szkole został utworzony radiowęzeł. Za symboliczną kwotę uczniowie mogli zamówić piosenkę z dedykacją dla swojej sympatii. Wszystkie kartki zostały doręczone adresatom. Wzbudziło to wiele pozytywnych emocji i radości. Chcąc podkreślić ten wyjątkowy dzień wszyscy posiadali w swoim stroju element czerwony. (E.D.)

  • "POLSKA- MOJA OJCZYZNA"

    Dnia 12.02.20120r w SP w Domanowie  odbyło się spotkanie uczniów klas I-III i grup przedszkolnych z przedstawicielami agencji szkolno-przedszkolnej LUPUS. Celem jego było przybliżenie i wyjaśnienie słowa patriotyzm i Ojczyzna. Przedszkolaki i uczniowie w trakcie zajęć rozwiązywali zagadki związane z Polską, które były przygotowane na tablicach edukacyjnych (np. pierwsza stolica Polski, gdzie na mapie znajduje się Warszawa, Kraków, Zakopane). Dzieci wskazywały położenie miast czy gór, w i przypinały obrazek w odpowiednie miejsce. Zaznaczały na mapie morze, góry, rzeki, wymieniały sąsiadów Polski. Przypomniały sobie główne kierunki świata, wymieniały zabytki większych miast. Oglądały mapę Polski pod zaborami, rozpoznawały na zdjęciu bohatera narodowego - Józefa Piłsudskiego - twórcę Legionów.

    Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał „Dyplom za aktywny udział w programie edukacyjnym "Polska - moja Ojczyzna edycja III". Była również możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii w strojach Powstańców. (E.P.R.)

     

  • "ZELEKTRYZOWANI"

    13.02.2020r. był wyjątkowym dniem dla wszystkich uczniów Szkoły Filialnej w Świrydach. Odwiedzili nas „Zelektryzowani”, grupa osób zafascynowanych naukami ścisłymi. Chcąc przybliżyć ten świat zgromadzonym, zaprezentowali wiele ciekawych doświadczeń oraz eksperymentów fizycznych i chemicznych. Była to bardzo ciekawa lekcja tym bardziej, że można było w niej aktywnie uczestniczyć. Eksperymenty bardzo podobały się uczniom. (E.D.)

  • POLSKA MOJA OJCZYZNA

    12.02.2020r. w Szkole Filialnej w Świrydach odbyły się warsztaty w ramach programu edukacyjnego: „Polska Moja Ojczyzna”. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie miały za zadanie utrwalić informacje związane z naszą ojczyzną. Bardzo szczegółowo została omówiona mapa kraju, dawne ubiory z różnych regionów oraz wizerunek Marszałka Piłsudskiego. Jednak największą atrakcją była sesja zdjęciowa w mundurach I Brygady Legionów Piłsudskiego. (E.D.)

  • "CHROŃ ZDROWIE, PRACUJ BEZPIECZNIE"

    06.02.2020r. w naszej szkole gościliśmy Pana Marka Markiewicza przedstawiciela KRUS-u z Bielska Podlaskiego, który wygłosił prelekcję  dla całej społeczności szkolnej  pt: „ Chroń zdrowie, pracuj bezpiecznie”.

    Pan Marek zachęcał również  uczniów do wzięcia udziału w ogłoszonym przez KRUS 10 jubileuszowym  konkursie plastycznym  „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”  kierowanym do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.(E.P.R)

     

  • TEATR MUZYCZNY W.A. MOZART - „BASTIEN I BASTIENNE”

    3 lutego 2020r. artyści Filharmonii Narodowej z Warszawy ponownie zagościli w Szkole Podstawowej im. I. Kołakowskiego w Domanowie. Tym razem program zawierał teatr muzyczny pt.: „Bastien i Bastienne". Dzieło to skomponowane zostało przez wybitnie utalentowanego, dwunastoletniego Wolfganga Amadeusza Mozarta. Sielankowa opowieść o miłości i zazdrości bardzo przypadła do gustu małym melomanom. To wspaniałe widowisko zawierało nie tylko przepiękną muzykę. Widzów zachwycił głos artystów operowych a także barokowe stroje i dynamiczne sceny. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z muzyką. (E.D.)

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. porucznika Izydora Kołakowskiego
    Domanowo 19a
    17-120 Brańsk
  • (85) 7377 001

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 752544