Wiadomości

Wtorek 01.07.2025

DZWONKI:

SP DOMANOWO:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 10.45 - 11.35

5. 11.55 - 12.40

6. 12.45 - 13.30

7. 13.35 - 14.20

8. 14.25 - 15.10

 

SF ŚWIRYDY:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 10.45 -11.30

5. 11.45 - 12.30

6. 12.40 - 13.25

7. 13.40 - 14.25

  • KONKURS "HOTELE DLA OWADÓW"

    Szanowni Państwo,

    Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Koło Naukowe Biologówim. Dr. W. Chętnickiego działające przy Wydziale Biologii UwB serdecznie zapraszają do udziału w  II edycji konkursu „Hotele dla owadów”, organizowanego w ramach projektu „Spotkajmy się w Teatrze Natury” i dofinasowanego  przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Białymstoku.

    Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie w terminie do 30.04.2021 r. hotelu dla owadów oraz przysłanie zdjęcia wykonanego hotelu zamieszczonego w przestrzeni zewnętrznej. 

    Grupy przedszkolne, klasy 1-3 szkoły podstawowej oraz dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i placówek pobytu dziennego zapraszamy dotworzenia prac zespołowych – zgłoszonym grupom organizatorzy przekażą drewniane stelaże hoteli. Wiosenną odsłonę konkursu kierujemy również do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz młodzieży (powyżej 15 lat) i dorosłych, których zapraszamy do wykonania prac indywidualnych z wykorzystaniem własnych materiałów. 

    Przekazujemy również Państwu specjalnie przygotowaną broszurę, a także zachęcamy do śledzenia strony Koła Naukowego Biologów na Facebooku’u (https://www.facebook.com/KoloNaukoweBiologow), gdzie w każdy poniedziałek będą pojawiały się nowe informacje związane z projektem. Zachęcamy również do obejrzenia filmu o hotelach dla owadów, autorstwa studentów z Koła Naukowego Biologów: https://www.youtube.com/watch?v=hqTu0UbRa1Q 

    Zgłoszenia do udziału w konkursie wraz z  wypełnioną kartą zgłoszeniową należy kierować na adres: knb@uwb.edu.plSzczegóły i regulamin konkursu zamieszczamy w niniejszej wiadomości. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy:knb@uwb.edu.pl, lub telefoniczny: 507 487897, 605 553 531.

    Z wyrazami szacunku,

    Urszula Jabłońska

    Prezes Koła Naukowego Biologów

  • XX Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2021 - regulamin konkursu fotograficznego

    Szanowni Państwo,do 25 kwietnia br. można nadsyłać swoje zgłoszenia do udziału w XX jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2021.W załączniku znajdziecie Państwo regulamin konkursu.Aktualności dotyczące imprezy, w tym link do formularza zgłoszeniowego, publikujemy na stronie https://mdk.bialystok.pl/index.php/fotografia

    Odwiedzajcie też nasz profilu Facebook https://www.facebook.com/fotomdkbialystok

    Pliki zdjęciowe (lub linki do ich pobrania) w formie cyfrowej prosimy przesyłać na adres j.forfa@mdk.bialystok.pl Akceptujemy przesyłanie dużych plików poprzez zewnętrzne serwery typu Wetransfer itp.

     

    Zapraszamy do kontaktu i udziału w konkursie.Z poważaniemJacek Forfa - sekretariat konkursu

  • NaszaFlagaPL - ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

    #NaszaFlagaPL
    Ogólnopolski konkurs plastyczny
    dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych

    Szanowni Państwo,

    zapraszamy Państwa uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlagaPL.
    Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest:
    „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”.
    Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. 
    Przygotowane prace powinny być
    sfotografowane i zgłoszone do konkursu przez rodzica (opiekuna prawnego) autora pracy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie
    www.naszaflaga.pl
    Zgłoszenia do 12 kwietnia 2021 r.

    NAGRODY
    (w każdej kategorii)

    I nagroda – 2000 zł
    II nagroda – 1000 zł
    III nagroda – 500 zł

    WIĘCEJ INFORMACJI NA:

    Informacje o konkursie – #NaszaFlaga

  • Niepodległa zaprasza na warsztaty rękodzieła i śpiewu tradycyjnego.

    Szanowni Państwo,zapraszamy samorządowe instytucje kultury, szkoły i wszystkich zainteresowanych rękodziełem i śpiewem tradycyjnym do ogrodu „Niepodległa. Miejsce spotkań” na wirtualne „Twórcze spotkania”. Co poniedziałek, o godzinie 17:00, zostanie opublikowany nowy odcinek warsztatów rękodzieła i śpiewu tradycyjnego! Premiera na profilach Facebook Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań.

    Odcinki warsztatów rękodzieła i śpiewu tradycyjnego zostaną opublikowane w trzy kolejne poniedziałki, od 15 do 29 marca oraz we wtorek 6 kwietnia, zawsze o godzinie 17:00. Kurs jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych, ale szczególnie zapraszamy samorządowe instytucje kultury i szkoły.Haftowanie niepowtarzalnej biżuterii, tworzenie działających na zmysły dzienników miejsca, śpiewanie przedwojennej kołysanki i wyklejanie kolaży bazujących ma rodzinnych zdjęciach to wyjątkowy sposób na odkrywanie historii otaczającej przestrzeni oraz swojej rodziny!

    Cykl „Twórcze spotkania” składa się z 4 odcinków:

    1. Biżuteria haftowana.

    2. Dziennik miejsca.

    3. Śpiew tradycyjny.

    4. Kolaż rodzinny.

    „Niepodległa. Miejsce spotkań” jest pawilonem kulturalnym w Łazienkach Królewskich, w którym w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Tym razem zaprasza do udziału w wirtualnych warsztatach rękodzieła i śpiewu tradycyjnego. Ze względu na pandemię wydarzenia odbywają się w przestrzeni wirtualnej, a do pawilonu można zajść w czasie spacerów, by kupić ciepły napój czy ciasto na wynos.

    Spotkania online na nowo pozwolą odkryć otaczającą przestrzeń oraz historię swojej rodziny! Pod każdym filmem podana zostanie lista przedmiotów, które będą potrzebne do stworzenia nowego dzieła. Animatorki pokażą najważniejsze techniki i zainspirują do nowych projektów. Warsztaty można oglądać na profilach Facebook Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań. Zapraszamy do kreatywnego spędzania czasu!

    Biuro Programu „Niepodległa”

  • KONKURSY PRZYRODNICZE

        Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w konkursach przyrodniczych, których organizatorem jest portal puszcza.tv. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Klimatu i Środowiska, a projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

       Na portalu puszcza.tv, w zakładce „KONKURSY” znajdują się regulaminy konkursów i elektroniczny formularz do zgłoszeń i wysyłania prac. Zakres i tematyka prac została dostosowana do sytuacji epidemicznej.

        Konkursy podzielone są na cztery grupy uczestników:

    1) Pierwszą grupą są uczniowie szkół podstawowych z terenu całej Polski.

    2) Drugą grupą są uczniowie szkół podstawowych z terenów powiatów, na których znajduje się Puszcza Białowieska i powiatów okalających, tj. hajnowskiego, bielskiego, siemiatyckiego, bialskiego, białostockiego, wysokomazowieckiego oraz z terenu Miasta Białystok.

    3) Trzecią grupą są nauczyciele szkół podstawowych z terenu całej Polski.

    4) Czwartą grupą są uczniowie szkół leśnych prowadzonych przez ministra właściwego ds. środowiska.

    Do wygrania jest 88 nagród (laptopy, tablety, smatwache marki APPLE i SAMSUNG oraz kamery marki PANASONIC).

    wz. Podlaskiego Kuratora Oświaty

    Barbara Buraczewska

    Wicekurator Oświaty

  • REKRUTACJA 2020/2021 SP DOMANOWO I SF W ŚWIRYDACH


    Szanowni Rodzice!


    Postępowanie rekrutacyjne do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klasy I w Szkole Podstawowej im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie i Szkole Filialnej w Świrydach na rok szkolny 2021/2022 trwa:

    od 1 marca 2021r. do 12 marca 2021r.

    w godzinach pracy szkoły tj. od godz. 8.00 do 15.30


        Wnioski należy składać  w sekretariacie szkoły.

    Zapraszamy !

    DOKUMENTACJA:


  • KONKURS PAPIESKI

    Witamy,
    zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w XXI Ogólnopolskim
    Konkursie Papieskim PT. JAN PAWEŁ II NIOSĄCY MŁODZIEŻY DOBRĄ NOWINĘ - „JESZCZE BĘDZIE PIĘKNIE, MIMO WSZYSTKO. TYLKO ZAŁÓŻ WYGODNE BUTY, BO MASZ DO PRZEJŚCIA CAŁE ŻYCIE.” REGULAMIN W ZAŁĄCZENIU.

     

    pozdrawiamy
     
    KADRA HUFCA PRACY W WADOWICACH

  • Przedstawienie "Biedny wróbelek"

    Lata sobie ptaszek

    Nic go nie zatrzyma

    O ziarenka prosi

    Nic go nie zatrzyma”

        Słowa tej piosenki rozpoczęły występ uczniów klasy II w inscenizacji „ Biedny wróbelek”, na które przybyli uczniowie klas I-III , dzieci z klasy zerowej oraz dwa oddziały przedszkolne z wychowawcami. Dzieci wspólnie z rodzicami i wychowawczynią przygotowały scenografię oraz stroje. Główny bohater przedstawienia w tej roli Madzia Szmurło- to rozrzutny ptaszek, który o nic nie dba, nie oszczędza i wszystko co ma to zjada, przez co cierpi głód i nędzę. W rolę pozostałych ptaków , tych zasobnych i oszczędnych wcieliły się: Emilka-jaskółka, Kinga-sikorka ,Mateusz- pliszka, Czarek-gil oraz Wojtek –kos ,który zlitował się nad biednym wróbelkiem i podzielił się tym co miał. Głównym celem było zachęcenie dzieci do podejmowania zadań zmierzających do ochrony przyrody, opieki nad zwierzętami zimą oraz kształtowanie umiejętności oszczędzania i racjonalnego gospodarowania posiadanymi środkami. Uczniowie przypomnieli zasady jakie powinny być przestrzegane, jeśli zdecydujemy się na dokarmianie.

       Z pewnością naszym artystom udało się wszystkich przekonać, że „kto oszczędza temu nie grozi nędza” oraz, że warto dbać o przyrodę, pomagać ptakom. Wiosną odwdzięczą się nam radosnym śpiewem i pomogą nam ograniczyć nadmiar dokuczliwych owadów. (E.G.)

  • Uroczyste ,,Pasowanie na Czytelnika” SP Domanowo

        Dnia 26 lutego w szkole w Domanowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie – uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki szkolnej.

      Kilka dni wcześniej, podczas lekcji bibliotecznej, dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania w bibliotece oraz jej regulaminem. Założono im karty czytelnika. Uczniowie dowiedzieli się również, na których półkach mogą znaleźć książki przeznaczone dla dzieci w ich wieku. Otrzymali też ,,Zeszyty Lektur”, w których będą zapisywać tytuły i autorów przeczytanych książek oraz wykonywać do nich ilustracje.

       Piątkowe wydarzenie zostało przygotowane przy czynnym udziale dzieci z klas II i III oraz wychowawczyni p. Anny Zbrzeźniak, a także p. Anny Rogowskiej. Uroczystego pasowania dokonała dyrektor szkoły p. Ewa Zawadzka.Na zakończenie bibliotecznego świętowania uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe książeczki oraz dyplomy, a także zakładki do książek.

      Naszym nowym czytelnikom życzymy, aby dzisiejszy dzień był początkiem wielkiej i nieustającej przygody w świecie książek!

    Nauczyciel bibliotekarz – Marzanna Falkowska

  • Stypendium Horyzonty dla ósmoklasistów na 4 lata nauki w liceum

    Szanowni Państwo,

       Rozpoczęliśmy rekrutację do kolejnej edycji programu Horyzonty - wsparcie dla ósmoklasistów. Nasze stypendium pokrywa koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Dla stypendystów organizujemy i finansujemy wyjazdy na wakacje i ferie, jak również naukę języków obcych i koszty egzaminów certyfikujących. Zapewniamy opiekę wykwalifikowanych koordynatorów i indywidualne wsparcie w rozwoju zainteresowań. 

     

    Z poważaniem.

    Izabela Buczek

  • KIERMASZ KSIĄŻKI W SF W ŚWIRYDACH

         Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem po raz kolejny zorganizował w Szkole Filialnej w Świrydach kiermasz taniej książki z Tuliszkowa. Za każdym razem, inicjatywa ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Kiermasz potrwa jeszcze kilka dni, zatem osoby chętne będą miały okazję zakupić książki w bardzo atrakcyjnych cenach. (E.D.)

  • GALA DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ 2021

  • DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2021R.

  • Koncert „Młodzi Niezłomnym”

    Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

       Gorąco zachęcamy do obejrzenia koncertu „Młodzi Niezłomnym”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem. Oprawę artystyczną widowiska zapewnił zespół SOUL Sanok.

         Koncert „Młodzi Niezłomnym” to jedna z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Mamy świadomość, że naszą wolność zawdzięczamy postawie, która cechowała Żołnierzy Niezłomnych.

        Zachęcamy do włączenia się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

  • IX edycja Konkursu Historyczno-Literackiego "By czas nie zaćmił i niepamięć"

         Serdecznie zpraszmy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć” pod patronatem Posła Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Zielińskiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty Pani Beaty Pietruszki.

    W załączeniu pismo przewodnie wraz z regulaminem i kartą zgłoszenia.

  • KIERMASZ CHARYTATYWNY

    „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

    Jan Paweł II

    11 lutego w SP w Domanowie odbył się kiermasz charytatywny na rzecz chorych na SMA dzieci Nikosia Wasilewskiego z Białegostoku i Filipka Łukaszuka z Hajnówki. Dzięki aktywności uczniów z kl. III oraz ich rodziców  można było nabyć mnóstwo ciekawych rzeczy, a także pysznych słodkości. 11 lutego to   tłusty czwartek więc  nie zabrakło  pysznych pączków, chruścików, ciast i ciasteczek. 

    Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem.  Zebraliśmy 1000 zł , kwoty w wysokości 500 zł przeleliśmy na konto w/w dzieci. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i dobre serce.  (E.P.R)

     

  • BAL KARNAWAŁOWY W KLASACH I- III SP W DOMANOWIE

    Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole , w dniu 16 lutego 2021 roku. Już od rana na korytarzu szkolnym można było spotkać strażaka, modelkę, księżniczkę, czy pirata. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Każda klasa bawiła się w swojej sali, a podczas odpoczynku na każdego czekał słodki poczęstunek.

    Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Nie możemy się już doczekać :) (E.P.R)

     

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. porucznika Izydora Kołakowskiego
    Domanowo 19a
    17-120 Brańsk
  • (85) 7377 001

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 762599